Europejska ruletka online

...
Bonus 100%

up to €100

Play
...
Bonus 100%

up to €100

Play
...
Bonus 100%

up to €100

Play
...
Bonus 100%

up to €100

Play

Najpopularniejszą grą w każdym kasynie, zarówno rzeczywistym, jak i wirtualnym, jest klasyczna europejska ruletka. Nie bez powodu nazywa się ją „królową” domów hazardowych. Historia jego pojawienia się sięga XIX wieku, kiedy jeden z właścicieli firmy hazardowej w Niemczech postanowił ulepszyć pierwotną wersję – francuską ruletkę. To wtedy narodziła się znajoma wersja gry.

Europejskie zasady ruletki


Sam mechanizm gry składa się z dwóch części – koła i stołu. Koło z kolei podzielone jest na 37 sektorów, z których każdy ma przypisaną określoną wartość liczbową, od 0 do 36. I nie przechodzą one jeden po drugim, ale są rozproszone w losowej kolejności. Połowa sektorów na kole ruletki jest pomalowana na czerwono, a druga połowa na czarno. Sektor z wartością liczbową „0” ma neutralny kolor i służy do stworzenia przewagi kasyna (inaczej po co koło ruletki dla właścicieli kasyn).

Nawiasem mówiąc, przewaga kasyn w ruletkę nad graczami jest minimalna w stosunku do innych gier hazardowych i wynosi tylko 2,63%. Uwierz mi, to bardzo mało w porównaniu z tymi samymi automatami, czy nawet amerykańską ruletką, gdzie ta przewaga jest prawie podwojona ze względu na drugi sektor zerowy.

Tak więc celem gracza jest prawidłowe odgadnięcie pola, na którym piłka rzucona przez krupiera na kole powinna się zatrzymać. Jeśli gracz popełni błąd, pieniądze z zakładu trafiają do kieszeni właściciela kasyna, a jeśli się domyśli, otrzymuje wypłatę, w zależności od pola, na którym postawił zakład.

Zakłady zewnętrzne można stawiać na polach:

  1. Kolumna Bet (kolumna) – jednocześnie na 12 numerów. Pionki gry znajdują się w sektorze „2 do 1”. Kwota wypłaty: 2: 1.
  2. Zakład Tuzin (tuzin) – pionki do gry znajdują się na polu jednego z tuzinów: „1.12” (pierwszy tuzin), „2.12” (drugi tuzin), „3.12” (trzeci tuzin). Kwota wypłaty: 2: 1.
  3. Pieniądze parzyste (równe szanse): zakład na parzyste i nieparzyste – pola „Parzyste” i „Nieparzyste”; zakład na czerwony i czarny sektor – żetony do gry znajdują się na czerwonych i czarnych kwadratach; duży i mały zakład (czyli połowa pola gry) – żetony do gry są umieszczane na jednym z wybranych pól: „1 do 18” i „19 do 36”. Kwota wypłaty: 1: 1.

Jeśli nigdy wcześniej nie doświadczyłeś hazardu, możesz ćwiczyć grę za darmo. Ruletka europejska daje Ci możliwość wypróbowania pewnych strategii bez ryzyka utraty pieniędzy. Jednak stawiając puste zakłady, najprawdopodobniej nie poznasz uroku ruletki. W końcu całą adrenalinę z gry możesz poczuć tylko wtedy, gdy postawisz na to prawdziwe pieniądze. Pierwsza wygrana w kasynie to niezapomniane przeżycie! Nie przegap okazji wypróbowania ich w kasynie online za prawdziwe pieniądze!

Pamiętaj, że na stronie Game Casino możesz grać w European Roulette za darmo, a także w European Roulette bez rejestracji.

Zwróć uwagę na stawki zewnętrzne

Jeśli dopiero zaczynasz ekscytującą podróż do świata, w którym króluje Lady Luck i wszystko podlega kołu fortuny, radzimy zwrócić uwagę na zewnętrzne zakłady. Tak, wypłaty w przypadku wygranej będą niewielkie, ale szanse na wygraną są znacznie większe. Graczom pragnącym walczyć ze Szczęściem polecamy obstawianie małych grup liczb. Nagrody w tej sytuacji są już dość pokaźne, a szansa na wygraną nadal istnieje.

Są to zakłady wewnętrzne dokonywane przez zbicie sąsiednich numerów. Możesz postawić zakład na 2 numery, co nazywa się split (Split) i obiecuje wygraną 17 do 1. Zakład na trzy numery z rzędu nazywa się Street, a kurs wynosi 11 do 1. Możesz również postawić róg lub dośrodkowanie (Corner) na 4 numery wypłata 8 do 1. Zakład na 6 numerów nazywa się Line lub Sixline i gwarantuje wygraną 5 do 1.